BIEGNIESZ NOCNY WROCŁAW PÓŁMARATON? ODPOCZNIJ!!!

6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton już w sobotę, bądź gotowy na bieg życia i dobrą zabawę. W tym ostatnim tygodniu ważą się Twoje losy. Zadbaj o to, aby był idealny.

Wszystko co miałeś już wpracować już wypracowałeś. Twój trening był dobry, a jeśli nie to w ostatnim tygodniu już nic nie próbuj nadrabiać. Dlaczego? Ostatni tydzień przed startem to już łapanie świeżości i regeneracja. Zadbaj w tych ostatnich dniach o dobry sen, regenerację i odżywianie. Nawet Wrocławskie Krasnale wiedzą, że odpoczynek to najważniejsza rzecz w treningu.

Nie kombinuj! Tylko sprawdzone patenty.

W tygodniu przed startem jak i w samym dniu biegu stosuj sprawdzone patenty. Zaczynając od sprawdzonego jedzenia, a kończąc na sprawdzonym sprzęcie do biegania. Czas na testowanie nowości i „super żeli energetycznych od pana sprzedawcy” był podczas treningu. Teraz stosuj tylko to co pewne. Fajnym rozwiązaniem jest tutaj prowadzenie dzienniczka treningowego, gdzie zapisany masz swój trening, a nawet dokładnie to co jadłeś w „tych dniach”. Dobry patent, gdy pojawi się życiówka, bowiem już na kolejnym biegu jesteś pozytywnie nastrojony. Niby banał, a jednak daje kopa.

Czy trenować dzień przed ?

Wracając do wskazówek z akapitu wyżej odpowiedź jest jednoznaczna. Jeśli nigdy tego nie robiłeś, to nie rób. Jeśli tak nakazuje Tobie Trener, albo praktykujesz takie zwyczaje to pamiętaj, aby był to luźny rozruch. Taki trening dzień przed to praktycznie krótkie i luźne bieganie mające Cię odprężyć ( np. po całym dniu pracy lub podróży). Celem tego treningu jest relaks, relaks i jeszcze raz relaks. Zazwyczaj swoim zawodnikom proponuję 10-30 minut spaceru lub 3km spokojnego biegu, rozgrzewkę i kilka luźnych przebieżek. Warto taki trening zakończyć zimnym prysznicem lub masażem lodem w celu odprężenia nóg i uzyskania uczucia lekkości ( zwłaszcza jak ktoś ma wielkie łydy 😀 ).

Czy iść do fizjoterapeuty na masaż przedstartowy i czy warto ? O tym w kolejnym wpisie…

Ilu zawodników od Matnera biegnie Nocny? (kliknij tutaj)
Koniecznie zobacz jakim jestem Trenerem (kliknij tutaj)
Sprawdź w czym mogę Tobie pomóc (kliknij tutaj)
4. miejsce Kingi na Mistrzostwach Polski (kliknij tutaj)
InforMATNER – Nocny Wrocław Półmaraton (kliknij tutaj)

Ze sportowym pozdrowieniem,