INFORMATNER NOCNEGO WROCŁAW PÓŁMARATOŃCZYKA

6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton już za tydzień. Przeczytaj ważne informacje dotyczące tego wielkiego dnia – dojazd, parkingi, biuro zawodów, trasa biegu, depozyty. Wszystko co musisz wiedzieć w jednym miejscu!

Niebawem nadejdzie dzień sądu, dzień rozliczenia Twojego treningu, motywacji, diety, determinacji i zaangażowania. Dzień, na który czekałeś wiele dni, wiele tygodni. Niech to będzie Twój dzień! Twój bieg! Twoje marzenie! Przygotuj się na to wspaniałe wydarzenie logistycznie. Bądź na bieżąco i wyczekuj ostatnich porad przed startem, bo to właśnie w tych ostatnich dniach możesz zepsuć swój upragiony bieg. Bądź rozważny, bądź gotowy, bądź mądry, czytaj! Podaj dalej, podaj znajomym. Powodzenia!

źródło: http://pol.wroclawmaraton.pl/

Termin i miejsce  6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu

 • 16 czerwca 2018 (sobota)
 • start biegu o godzinie 22:00
 • Start – al. Paderewskiego
 • Meta – teren Stadionu Olimpijskiego

Trasa półmaratonu

Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i na pewno ma 21 097m, nie zatrzymuj się, gdy zegarek pokaże Tobie wcześniej metę! 😀 Trasa będzie miała oznaczone wszystkie kilometry od 1-21.

Profil trasy półmatatonu we Wrocławiu jest bardzo korzystny do uzyskiwania życiowych rezultatów, bowiem we Wrocku jest płasko jak na stole.

źródło: http://pol.wroclawmaraton.pl/

Punkty odżywiania zawodników na trasie

 • 6 km
 • 12 km
 • 15 km
 • 18 km

Na każdym punkcie będą znajdowały się: stoły z cukrem w kostkach (kilometry 12 i 18), miski z czystą wodą, stoły z kubkami napoju izotonicznego (za wyjątkiem 15km), stoły z wodą mineralną (warto tutaj zjeść i popić żela energetycznego wodą). W okolicy wyżej wymienionych punktów będą znajdowały się również toalety (lepiej załatwić to przed biegiem i jeszcze raz przed biegiem) oraz punkt medyczny.

Odbiór pakietów startowych

Odbiór pakietów startowych odbędzie się w biurze zawodów Sekretariacie Półmaratonu znajdującym się w Hali Wielofunkcyjnej AWF Wrocław, al. I. J. Paderewskiego 35 (Stadion Olimpijski). Obiór pakietów możliwy jest w dniach:

 • 15 czerwca 2018 r. w godz. 14:00 – 22:00
 • 16 czerwca 2018 r. w godz. 9:00 – 21:00

źródło: http://pol.wroclawmaraton.pl/

Aby dokonać odbioru należy posiadać dowód tożsamości do kontroli daty urodzenia i obywatelstwa, podpisać załącznik regulaminu, pokwitować odebranie pakietu startowego – czyli standardowa procedura weryfikacyjna przed startem. Warto dokonać powyższych czynności na dzień przed lub odpowiednio wcześniej, aby uniknąć niepotrzbnego stresu związanego ze staniem w kolejce, a potem w kolejce do najważniejszego miejsca w dniu zawodów (WC). Po to jest ten tekst, abyś zaplanował wszystko wcześniej, tak samo jak zaplanowałeś swoją sportową formę.

Depozyty dla zawodników

Depozyt będzie przyjmował rzeczy osobiste zawodników w dniu 16 czerwca 2018 r. od godz. 19.00 do 22.00. Odbiór rzeczy będzie możliwy do 17 czerwca 2018 r. do godz. 02.00. Wydawanie worków z depozytu będzie się odbywało za okazaniem numeru. Warto zdeponować swoje wartościowe rzeczy odpowiednio wcześniej, aby móc na spokojnie zrobić rozgrzewkę i odwiedzić najważniejsze miejsce podczas zawodów 🙂

Dojazd do biura zawodów, z biura zawodów, komunikacja nocna, komunikacja dla zawodników – czyli jazda po Wrocławiu na numerze startowym za darmoszkę 🙂

 • Dojazd do biura zawodów:
  – z Dworca Głównego PKS i PKP – bezpośrednio autobusem linii 145, tramwajami linii 9,
  – z centrum – Galeria Dominikańska – bezpośrednio tramwajami 9, 17, 33,
  – z Portu Lotniczego Wrocław S.A. – autobusem linii 106 do Dworca Głównego PKP i dalej jak z Dworca Głównego PKP.
 • Powrót po biegu: ze  Stadionu  Olimpijskiego  autobusy  będą  odjeżdżały  w  nocy z 16 na 17 czerwca 2018 roku o godzinie: 0:30, 0:55, 1:20, 1:45 i 2:10.
 • Więcej informacji: http://pol.wroclawmaraton.pl/pl/strona/54 
 • Zmiany w komunikacji dla niebiegaczy: http://pol.wroclawmaraton.pl/pl/strona/137

Parkingi dla biegaczy Nocnego Wrocław Półmaratonu

źródło: http://pol.wroclawmaraton.pl/

Podczas trwania półmaratonu organizator zapewnia miejsca parkingowe na terenie pobliskich zakładów Volvo przy ulicy Mydlanej. Warto również samodzielnie dzień wcześniej znaleźć odpowiednie miejsce parkingowe na dzielnicy Zalesie lub Sępolno.

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwośći warto zajrzeć tutaj: pytania i odpowiedzi (kliknij tutaj)

Teraz jesteś gotowy. Twoja organizacja właśnie sięga zenitu, a forma sportowa wspina się na Mount Everest Twoich możliwośći. Ten dzień nadchodzi… Aby w ostatnich dniach wyczekiwania nie zaprzepaścić szansy na sportowe spełnienie i dobrą zabawę wyczekuj ostatnich porad przed startem. Udostępnij informator znajomym, niech im też się powiedzie!

Ilu zawodników od Matnera biegnie Nocny? (kliknij tutaj)
Koniecznie zobacz jakim jestem Trenerem (kliknij tutaj)
Sprawdź w czym mogę Tobie pomóc (kliknij tutaj)
4. miejsce Kingi na Mistrzostwach Polski (kliknij tutaj)
III Letni Obóz Biegowy Szklarska Poręba 2018 (kliknij tutaj)

Ze sportowym pozdrowieniem,