ZWYCIĘSTWO KINGI – 10.02.2018

W pierwszym starcie seznou to Kinga Gomołysek rozdaje karty. Zwycięża w Nowym Targu w biegu górskim – ICEBUG Winter Trail na dystansie 17km. Miejmy nadzieję, że jest to początek udanego sezonu dla Kingi i wszyscy zawodnicy pójdą w jej ślady.

Kinga na prowadzeniu. Dobrze, że się nie zgubiła 😀 Źródło – facebook.com/IcebugPolska

Zawody przeprowadzono w iście zimowej scenerii, o której we Wrocławiu można tylko pomarzyć. Białe, puchowe podłoże to idealna nawierzchnia do biegania, można sobie wyczyścić dobrze buty. Kinga bieg prowadziła od początku biegu i nie oddała tego prowadzenia aż do mety. Zwyciężyła z czasem 1:35:48 wyprzedzając o prawie minutę drugą zawodniczkę na mecie. Sama zainteresowan bieg opisuje następująco:

„ICEBUG Winter Trail to 17 km górskiego biegu poprowadzonego gorczańskimi szlakami przez Turbacz do Nowgo Targu. Warunki do ścigania były trudne, bo choć piękna zimowa aura, delikatnie prószący śnieżek zapierały dech w piersiach to podczas biegu trzeba było bardzo uważać. Lubię wyzwania, dlatego nie mogło mnie tam zabraknąć.”

Miejmy nadzieję, że to początek dobrej passy. W tym sezonie czeka nas mnóstwo wyzwań, a są to między innymi:

  • DZIESIĄTKA WROACTIV – 10km, Wrocław
  • Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegu Anglosaskim
  • Wielka Prehyba. Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu Górskim
  • Półmaraton Górski Jedlina Zdrój
  • Prawdopodobnie debitu na dystansie maratonu

Sezon biegowy zbliża się wielkimi krokami. Niebawem nastapi wysyp biegów na dystansach od 10km do maratonu. Medale, zdjęcia, zabawa – to wszystko na Was czeka. Podczas tych biegów spadnie na nas również grad życiówek i tego Wam wszystkim życzę. Pamiętajcie jednak, że najważniejsze jest zdrowie, spokój i umiar. Biegamy przecież dla zabawy.

Ze sportowym pozdrowieniem,