Rekomendacje

Zobacz co mówią biegacze i sprawdź ich postepy!  Dlaczego trenują bieganie z Trenerem Matnerem?

Damian (AMIAN) Opioła

Treningi dopasowane do możliwości ćwiczących, a zarazem podnoszące ich zdolności fizyczne i dbające o słabe punkty. Dużo dobrej aktywności fizycznej w radosnej, przyjaznej oprawie. Dzięki treningom w MATNER RUNNING TEAM poznałem co to dobry styl i ubiór. Bowiem moją szafę wypełniają już tylko ubrania z jedynym słusznym logo MATNER RUNNING TEAM :)
A do tego te obozy biegowe....

Sprawdź moje postępy

Przed MRT Po MRT
5 KILOMETRÓW 19:50 19:00
10 KILOMETRÓW 45:52 39:58
PÓŁMARATON 00:00 1:29:45

KINGA GOMOŁYSEK

W dzisiejszych czasach, gdzie wiele różnych planów biegowych dostępnych jest w internecie czy w czasopismach, łatwo się w pogubić i źle dobrać odpowiedni plan do swoich możliwości. Treningi w Matner Running Team to dobry i sprawdzony wybór. To treningi pod okiem wykształconego fachowca, aktywnego zawodnika i posjonaty.
Dzięki Pawłowi znacznie poprawiłam swoje rekordy życiowe i poznałam wielu wspaniałych ludzi, z którymi mogę razem trenować. To też współpraca z innymi specjalistami, dzięki czemu treningi naprawdę stają się kompleksowe.

Sprawdź moje postępy

Przed MRT Po MRT
10 KILOMETRÓW 41:40 37:57
PÓŁMARATON 1:33:23 1:23:50

Krzysztof Banek

Paweł Matner - to nie tylko profesjonalny trener ale też niesamowity człowiek. Pokazał mi, że niemożliwe jest możliwe. Metody treningowe są jasne i proste. Nasza współpraca opierała się na ciągłym kontakcie online i telefonicznie.
Monitoring jaki był prowadzony przez Pawła stał na wysokim poziomie.
Kiedy w kwietniu 2016 roku nie udało mi się złamać 3 godzin w maratonie podczas Orlen Warsaw Marathon pomyślałem, że kolejna szansa będzie dopiero najwcześniej za rok. Czas 3:11 niby dobry ale ja chce więcej. Wtedy poznałem Pawła.
Przekonał mnie do swojego systemu, choć na początku miałem wątpliwości.
W tej pracy kluczem do sukcesu okazało się zaufanie i zachowanie spokoju, nie tylko do samego końca przygotowań ale do samej linii mety. Udało się, Maraton Warszawski wyszedł zgodnie z planem. Czas 3:00:00 - ktoś pomyśli co za pech, a ja i Paweł się cieszymy, Jest mobilizacja do dalszej pracy. Kolejne wyzwania przede mną. Warto być w teamie Pawła.

Sprawdź moje postępy

Przed MRT Po MRT
10 KILOMETRÓW 42:48 37:16
PÓŁMARATON 1:27:46 1:19:30
MARATON 3:11:26 2:50:38

Agnieszka Sikora

P jak pasja
A jak ambicja
W jak wiedza
E jak energia
Ł jak łamanie barier

M jak miłość… a może młodość… :)
A jak autorytet
T jak taktyka
N jak niezłomność
E jak edukacja
R jak radość

Niezależnie od tego czy to początek drogi biegowej, czy już wiele przebiegniętych kilometrów–warto biegać z Pawłem Matnerem. Naprawdę warto! Paweł to wyjątkowy młody człowiek z pasją, chęcią dzielenia się swoją wiedzą, dbałością i troską o każdego ze swoich podopiecznych. To prawdziwy trener, który słucha, rozumie, interesuje się, wspiera, inspiruje i motywuje. To mój trener, do którego mam zaufanie i z którym chcę kontynuować swoją przygodę biegową.

Biegnij, ale biegnij rozsądnie, rozwijaj się i ciesz się ze swoich sukcesów, które na pewno pojawią się, gdy będziesz pod dobrą opieką.

Sprawdź moje postępy

Przed MRT Po MRT
10 KILOMETRÓW 58:12 47:24
PÓŁMARATON 2:07:05 1:43:33
MARATON 4:27:10 3:42:05

Mariusz Kruczek

Solidny, skrupulatny, pracowity, oddany, przygotowany merytorycznie - długo mógłbym wymieniać.
Najlepiej umówić się na trening. Już po pierwszych zajęciach widać, że w pracy z amatorami Paweł czuje się jak ryba w wodzie.
Jeżeli szukasz wsparcia, żeby pobić życiówkę, poprawić technikę, schudnąć czy po prostu zacząć się ruszać - lepiej nie mogłeś/aś trafić.
Polecam tego allegrowicza ;)

Sprawdź moje postępy

Przed MRT Po MRT
10 KILOMETRÓW 44:00 42:55
PÓŁMARATON ŚLĘŻAŃSKI 1:46:14 1:37:58
PÓŁMARATON 1:39:14 1:37:58

Marta Marcinkiewicz

Parafrazując słowa Haruki Murakiamiego - o czym mówię kiedy myślę o bieganiu? O swobodzie, luzie, wolnym czasie spędzanym ze sobą, nie o swoim wieku, figurze, odchudzaniu, kryzysie i imigrantach. Myślę że bieganie dało mi możliwość poznania nowych ludzi, sprawdzenia się, dokonania czegoś, o co nigdy by siebie nie podejrzewała. I tu pojawia się Paweł, taki młody człowiek, dzięki któremu bawię się sportem, dzięki któremu lubię trenować, jestem silna i nie mam kontuzji. Nauczyłam się słuchać siebie i słucham jego. Dzięki któremu mogę wyznaczać sobie nowe wyzwania i liczyć na jego wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie przy ich realizacji. Warto!

Sprawdź moje postępy

Przed MRT Po MRT
10 KILOMETRÓW 54:31 48:27
PÓŁMARATON 1:57:29 1:45:19
MARATON 4:11:29 3:46:33

GRZEGORZ DUDEK

Treningi pod okiem Pawła rozpocząłem kilka miesięcy temu i przyznam, że był to strzał w dziesiątkę!
Paweł jest świetnym trenerem z ogromnym doświadczeniem, wyniesionym między innymi ze swoich własnych treningów i startów w zawodach.
To co cechuje Pawła, to indywidualne podejście do każdego zawodnika. Treningi są urozmaicone i szyte na miarę ;-)
Ogromnym autem Pawła jest również wiedza i doświadczenie z zakresu fizjoterapii.
Jeśli ktoś chce przenieść swoje bieganie na wyższy poziom, to zdecydowanie polecam Pawła!

Sprawdź moje postępy

Przed MRT Po MRT
10 KILOMETRÓW 51:04 45:52
PÓŁMARATON 2:22:55 1:47:22

ZUZANNA SZYMCZAK

Polecam Trenera Pawła Matnera. Profesjonalista w swoim fachu. Treningi biegowe obfitują w różnorodne ćwiczenia, porady, zabawy i te ciasta za rekordy życiowe :) Podczas treningów biegowych ćwiczymy pracę rąk, technikę biegu, sztafety, a nawet odżywianie takie jak na zawodach i łapanie kubeczka z wodą.

Sprawdź moje postępy

Przed MRT Po MRT
PÓŁMARATON 1:43:26 1:39:54
MARATON 00:00:00 3:51:25

ZACHARIASZ PRYGA - FIZJOTERAPEUTA, OSTEOPATA

Człowiek z pasją, ogromne zaangażowanie i wiedza - trener na 5 ! Nie dość ze nie krzywdzi swoich podopiecznych to ciągle podnosi ich mozliwości w bezpieczny i zdrowy sposób ! Mega polecam.

AGNIESZKA CHOLEWA

Kocham biegać. Kocham biegać w górach. Dla mnie bieganie to nie rodzaj aktywności fizycznej, nie sposób na bycie fit. I nie chodzi tez o możliwość pościgania się z innymi lub samym sobą. Dla mnie to forma medytacji, oczyszczenie głowy z wszystkiego co niepotrzebne, ćwiczenie uważności skierowanej na samą siebie. Wszystko wokół, co nie jest ważne, rozmywa się, rozpływa. Zostaje tylko Twój czysty umysł, rytm uderzeń stóp o ziemię, oddech, bicie serca – wszystko w idealnej harmonii, współpracujące…magia. I to poczucie siły, energii, wolności – to są emocje, których z niczym nie da się porównać. I to co dają Ci biegowe wydarzenia: tysiące ludzi, nieważne jest pochodzenie, wiek, pleć, poglądy, religie – wszyscy jesteśmy równi. I w sercu każdego miłość do tego samego: biegania. Wszystko to powoli odkrywałam przez ostatnie 3 lata biegając sama. Niestety odkryłam też, że trenować muszę, jeżeli chce mieć formę by biegać po górach, a gotowe treningi biegowe z książek i internetu są gwarancją zrobienia sobie krzywdy. Zmuszona byłam regularnie robić przerwy w bieganiu. Po kilku kontuzjach, gdy sfrustrowana myślałam już by zrezygnować, poznałam Pawła. Biegam z nim mniej niż rok, a widzę ogromną różnicę. Jestem silniejsza. Czuję dużo energii, ale i spokój, bo nie miałam już więcej kontuzji. Biegam z grupą (cudowna:) ), ale treningi są w 100% spersonalizowane. Dostosowane do mojej aktualnej formy fizycznej, ale i psychicznej, mojego obłożenia obowiązkami, poziomu stresu jaki mam w danym okresie …ilu trenerów może pochwalić się takim podejściem? Wie kiedy trzeba zmotywować a kiedy przystopować. Czasem mam wrażenie, że zna mnie lepiej niż ja sama:) Choć z reguły nie przechodzi mi to łatwo, zaufałam Pawłowi w zupełności i to była najlepsza decyzja. Paweł, dziękuję Ci, że dzięki Tobie mogę robić to co kocham i obiecuje, że nauczę się trzymać ręce niżej.

Sprawdź moje postępy

Przed MRT Po MRT
10 KILOMETRÓW ---- 47:24
PÓŁMARATON 1:55:02 1:45:55

PAWEŁ STAWIARZ

Trenuję u Pawła od 3. miesięcy i już po tym czasie widzę, że trafiłem bardzo dobrze. Plan jest zindywidualizowany i dopasowany do predyspozycji każdego z biegaczy. Paweł zwraca dużą uwagę na technikę biegu i odpowiednie wykonanie każdego zadanego ćwiczenia. Modyfikuje też zlecone zadania w przypadku pojawienia się bólu, gorszego samopoczucia itd.
Wszystkim szczerze polecam!

Sprawdź moje postępy

Przed MRT Po MRT
10 KM 39:00 37:38
PÓŁMARATON 1:27:23 1:26:49
MARATON 3:22:00 3:17:03

WOJTEK CICHOWSKI

Z reguły podchodzę sceptycznie, z chłodną głową do wszystkich nowych rzeczy, które próbuję i nie mogę ukrywać, że podobnie było, kiedy rozpoczynałem współpracę z Pawłem. Po tych kilku miesiącach treningów pod jego okiem mogę bez wątpienia powiedzieć, że w tym przypadku moje początkowe sceptyczne podejście było całkowicie zbędne.

Paweł jest niekwestionowanym profesjonalistą w tym co robi. Bez zwątpienia mogę polecić do go każdemu, kto chce rozwijać swoją biegową pasję bezpiecznie, bez kontuzji, osiągając coraz lepsze wyniki na różnych dystansach i rodzajach biegów. Bardzo ważnym dla mnie aspektem treningu z Pawłem jest to, że staję się świadomy możliwości i ograniczeń mojego organizmu, dzięki czemu z tygodnia na tydzień dowiaduję się w jaki sposób można bezpiecznie podnosić sobie poprzeczkę, aby osiągnąć wymierzony cel oraz jakie elementy wyeliminować, aby wyzbyć się ograniczeń. Treningi z Pawłem nie są nieświadomym klepaniem jakiegoś planu treningowego z jednego schematu, tylko wykonywaniem spersonalizowanych jednostek treningowych, dostosowanych pod względem aktualnego samopoczucia, wytrenowania, wolnego czasu i wielu innych aspektów. Zawsze kiedy tego potrzebuję, mogę liczyć na wsparcie Pawła na temat zleconego planu, a dzięki temu jestem świadomy, dlaczego w danym etapie przygotowań do zawodów mam wykonywać określone jednostki treningowe.

Mimo, że same wyniki w zawodach nie są dla mnie najważniejszą korzyścią płynącą z treningów, to bez wątpienia mogę powiedzieć, że świadome i bezpieczne treningi Pawłem, wraz ze zleconą przez niego odpowiednią regeneracją (na co również kładzie odpowiedni nacisk), przynoszą znakomite rezultaty. Przez kilka miesięcy współpracy udało mi się polepszyć o ponad poł godziny wynik w maratonie i o ponad 4 min w biegu na 10 km, w wyniku udało mi się złamać 40 min, które jeszcze kilka miesięcy wcześniej były dla magiczną, nie do przekroczenia granicą. Poza tym, przed rozpoczęciem współpracy z Pawłem, często przy długich lub intensywnych biegach miałem duże problemy ze skurczami. Teraz, dzięki wdrożeniu w życie rad Pawła na temat żywienia i regeneracji, całkowicie wyeliminowałem dolegliwości, przez które wcześniej, wiele razy podczas ważnych dla mnie biegów, byłem o krok od rezygnacji, a przekraczanie linii mety nie sprawiało mi radości. Jak powiedziałem na wstępie, na początku sceptycznie podszedłem do treningów z Pawłem; nastawiałem się maksymalnie na kilka miesięcy współpracy, może do pierwszych ważniejszych zawodów. Nie sądziłem, że będę mógł w znacznym stopniu poprawić swoje samopoczucie i wyniki dzięki treningom online. Uważałem, że po prostu taki już jest mój organizm i uwarunkowania genetyczne nie pozwolą mi podnieść poprzeczki wyżej. Teraz widzę, jak bardzo się myliłem zarówno w tej kwestii jaki i współpracy z Pawłem - potrwa ona jeszcze bardzo długo.

Sprawdź moje postępy

Przed MRT Po MRT
10 KM 42:53 39:03
PÓŁMARATON 1:38:03 1:31:39
MARATON 4:09:16 3:34:53

JOANNA WORACZEK

Profesjonalista z indywidualnym podejściem ! Bieganie u Pawła to treningi bez bólu i kontuzji przede wszystkim „bieganie z głową” .

Sprawdź moje postępy

Przed MRT Po MRT
10 KM 52:01 50:56
MARATON 4:29:08 4:23:08

JACEK KOWNACKI

Pawła na swojej drodze spotkałem dwa razy. Za pierwszym, nie spodobały mi się Jego treningi. Byłem wtedy na początku swojego biegania i byłem chłonny biegania. A tu nagle Paweł chciał, żeby się rozgrzewał, rozciągał, biegał wolno. A PRZECIEŻ JA PRZYSZEDŁEM NA TRENING – BIEGAĆ. Po 4 wspólnych treningach przyłączyłem się do innej grupy treningowej, gdzie rozgrzewka, ćwiczenia, czy rozciąganie to nie była tak istotna część treningu. Tak minęły dwa lata mojego biegania. Okazało się, że stoję w miejscu, że muszę odwiedzać rehabilitanta.
I wtedy ponownie spotkałem Pawła. Pojechałem z Jego grupą na obóz do Szklarskiej Poręby, znów były ćwiczenia, rozciąganie, ale tym razem już trochę bardziej świadomy swojego ciała jak i biegania stwierdziłem, że spróbuję i poczekam na efekty. Dzisiaj wiem, że to był dobry wybór. Dwa lata biegania u Pawła zaowocował POPRAWIENIEM WSZYSTKICH ŻYCIÓWEK, a przede wszystkim BRAKIEM KONTUZJI. Co najbardziej cieszy. Czy Pawła mogę polecić – Tak. Rozciąganie to dalej moja najmniej ulubiona część treningu :)

Sprawdź moje postępy

Przed MRT Po MRT
5 KM 20:10 19:19
10 KM 41:30 41:02
PÓŁMARATON 1:29:02 1:28:43
MARATON 3:20:24 3:17:14

GOSIA FORTUNA

Czekamy na treść opinii, ale rekordy już są!

Sprawdź moje postępy

Przed MRT Po MRT
5 KM 22:14 21:40
10 KM 45:49 44:09
PÓŁMARATON 1:39:42 1:39:10

MAREK FEDORCZUK

Czekamy na treść opinii, ale rekordy już są!

Sprawdź moje postępy

Przed MRT Po MRT
PÓŁMARATON 1:48:19 1:45:51

OCR PRZEMYSŁAW KACZMARCZYK

Z Pawłem Matnerem trenuję od Grudnia 2017 roku, jest to mój pierwszy trener, dzięki któremu po kilkunastu miesiącach błądzenia wśród niezliczonych forów internetowych o bieganiu w poszukiwaniu właściwego planu, trenowaniu „na maxa” a w konsekwencji przetrenowaniu poznałem podstawy treningu biegowego. Z Pawłem notuje ciągły progres życiowych rezultatów, a przede wszystkim czuje się dobrze i z niecierpliwością czekam na kolejne plany do zrealizowania, wspólne treningi czy zawody.
Już po tych kilku miesiącach mogę polecić współpracę z Pawłem, warto mu zaufać by pod czujnym okiem trenera cieszyć się z kolejnych miesięcy biegania i życiówek bez kontuzji.

Sprawdź moje postępy

Przed MRT Po MRT
10 KM 45:13 40:14
PÓŁMARATON 1:45:35 1:31:37

TOMASZ KNOT

Po kolejnym maratonie (Cracovia) gdzie do 35 km biegłem jak sobie założyłem, a po 35 km umierałem i ledwie zmieściłem się w 4 godzinach, oraz po 5 już sezonie gdzie nie udało mi się poprawić rezultatu na 10 km postanowiłem coś zmienić w treningach. trafiłem do Pawła w maju 2018 - zaczęliśmy od paru wspólnych treningów oraz rozpisywanych planów tygodniowych, dodatkowo ćwiczenia na mięśnie nóg, nie tylko bieganie. Biegałem rzeczywiście mniej niż kiedy sam sobie ustalałem treningi oraz dużo wolniej, było to przeplatane dłuższymi wybieganiami oraz treningami intewałowymi, ale tez wolniej niż docelowe tempo np. na półmaraton. Średnie tętno mi spadało, traciłem na wadze - wszystko szło w dobrym kierunku. najpierw po 2 miesiącach poprawiłem swoją życiówkę na "Nocnym" o 2 minuty, a po kolejnych 2 miesiącach poprawiłem życiówke na maratonie wrocławskim o 9 minut ( a 35 kilometr przebiegłem najszybciej w całym biegu 5:03 min/km) i jeszcze dołożyłem życiówkę na 10 km. I to wszytko w roku w którym skończyłem 50 lat. Paweł mi kibicował na maratonie i wyobraźcie sobie trenera, który krzyczy do zawodnika, że niby jest dobrze, ale za szybko biegniesz, zwolnij trochę. A właśnie tak było :). Spokojne realizowanie panów treningowych przystosowanych do moich możliwości i naprowadzających mnie na oczekiwany wynik dały superszybkie rezultaty, na przyszły sezon mam kolejne wyzwania i jestem pewny że przy nowym programie treningowym je zrealizuję.

Sprawdź moje postępy

Przed MRT Po MRT
10 KM 47:40 46:11
PÓŁMARATON 1:44:23 1:42:12
MARATON 3:51:11 3:42:19

OCR JAKUB KAZUŁA

Trener kazał mi pchać wózek i nie miałem siły na trening, ale rekordy są!

Sprawdź moje postępy

Przed MRT Po MRT
10 KM 40:00 36:59

Krzysztof Kurilec

Najlepszy trener jakiego znam. Chociaż jest w wieku mojej młodszej córki doskonale się dogadujemy :-) Bardzo mi odpowiadają jego metody. A najbardziej podobają mi się efekty - prawie dwa lata zdrowego i fajnego biegania bez żadnej kontuzji, bo pomimo, że jest nas kilkanaście osób w teamie, Paweł prowadzi każdego z nas indywidualnie.

Sprawdź moje postępy

Przed MRT Po MRT
10KM 52:30 49:23
PÓŁMARATON 1:59:30 1:51:41
MARATON 4:53:38 4:25:49

ALEKSANDRA ZEJDLER

Dołączenie do klubu było najlepszą decyzją jaką podjęłam po przeprowadzce do Wrocławia. Trenuję w MRT od pół roku i widzę zdecydowaną poprawę jeśli chodzi o kondycję i wydolność . Paweł do każdego podchodzi w sposób bardzo indywidualny, daje cenne rady przedstartowe, okołokontuzyjne, planuje starty i wybija z głowy te mniej mądre koronne pomysły. Na każdym kroku zaskakuje nowymi zadaniami treningowymi – tylko u Matnera będziecie kurczakami, konikami i innymi zombiakami (nie tylko w Halloween) –urozmaicony plan treningowy nie pozwala na nudę, a tym samym Paweł udowadnia, że najważniejsze to robić w życiu to co się kocha! MRT to jedna piękna rodzina, gdzie wszyscy mega się wspierają i nawzajem dopingują. Niesamowite jest mieć takich ludzi, z którymi można razem pościgać się w sztachetach, cieszyć się wspólnie z sukcesów, a także podjeść małe słodkie co nieco po treningu. Trener jest bardzo zaangażowany w relacje ze swoimi zawodnikami, nic się przed nim nie ukryje (a nawet jeśli się ukryje to radzę szybko się przyznawać może jeszcze poratuje), ‘Trener musi wiedzieć nawet kiedy masz sraczkę’. Kochany nasz Trenejro Matnejro – daje wycisk, ale do rany przyłóż też potrafi być!

Sprawdź moje postępy

Przed MRT Po MRT
10KM 00:59:00 51:02
MARATON 00:00:00 4:37:22

Andrzej Swoboda

Jeśli nie lubisz potu i zakwasów a do tego liczysz na szybkie efekty bez wysiłku, to treningi z Pawłem nie są dla Ciebie. Jeżeli jest przeciwnie, a do tego odpowiadają Ci zajęcia w niewielkiej, przyjaznej grupie, czerpiesz przyjemność z aktywności na świeżym powietrzu, cenisz sobie indywidualne podejście- spróbuj koniecznie treningów z Pawłem!

Sprawdź moje postępy

Przed MRT Po MRT
10 KM 49:09 46:55
PÓŁMARATON 1:45:11 1:44:52

Andriy Samilyak

Paweł zawsze domaga się ode mnie stabilności treningów i wyników, ale i zawsze dopasowuje plan treningowy do sytuacji życiowych.
Absolutnie prawidłowo wykorzystuje swoją teoretyczną wiedzę (co jest ważne dla mnie jako dla lekarza z wykształceniem),
a praktycznie na wspólnych treningach jest czujnym i czasem rzeźnikiem :)
Mam nadzieję że będziemy pracować razem długo i skutecznie!

Sprawdź moje postępy

Przed MRT Po MRT
10 KM 56:00 48:04
PÓŁMARATON 1:59:28 1:46:39

Katarzyna Jagiello-Kolawa

Mam na imię Kasia, czym dla mnie jest bieganie? W pewnym sensie uzależnieniem :) jak nie biegam to źle się czuję. Każdy musi znaleźć swój sposób na życie, to jest mój. Bieganie pokazało mi że nie ma dróg na skróty – jak się chce coś osiągnąć to trzeba włożyć w to wiele pracy i zaangażowania. Bieganie wprowadza w moje życie pewien porządek , systematyczność i pomaga lepiej organizować czas. I wreszcie bieganie pomogło mi pokonać siebie i własne słabości we wrześniu przebiegłam swój pierwszy maraton :)

A dlaczego warto trenować właśnie z Pawłem Matnerem?
Paweł był Trenerem 7. edycji ITMZM i przygotowywał m.in. mnie do wrześniowego maratonu. Pomimo swojego młodego wieku do treningów podchodził niezwykle rzeczowo i profesjonalnie. Zawsze znajdował czas dla nas wszystkich, interesował się naszym samopoczuciem w trakcie treningu. Jeżeli ktoś startował w jakiś zawodach, to wtedy trening był dopasowywany indywidualnie. Był i jest z nim zawsze dobry kontakt telefoniczny, internetowy i osobisty. Myślę, że każdy z nas mógł go nazwać swoim Trenerem.

Dla mnie bardzo ważne było to w jaki sposób motywował mnie przed biegiem i nie pozwolił poddać się w momencie, kiedy już zrezygnowałam ze startu w maratonie Wrocławskim. Więc jeśli komuś zależy na profesjonalnych, kompleksowych i urozmaiconych treningach biegowych prowadzonych w świetnej atmosferze to polecam treningi z Pawłem Matnerem!!!

Sprawdź moje postępy

Przed MRT Po MRT
10 KM 57:22 51:55
PÓŁMARATON 2:03:30 1:56:40
MARATON 00:00:00 3:59:51

SYLWIA TOMCZAK

Paweł Matner. Mój trener od 6 miesięcy to człowiek młody ale z ogromną wiedzą, doświadczeniem i profesjonalnym podejściem. Paweł to osoba, która dzieli się swoją wiedzą, zawsze wyjaśni wątpliwości, plany treningowe są indywidualne, modyfikowane w zależności od naszego trybu życia czy samopoczucia, zmotywuje gdy zachodzi taka potrzeba oraz opieprzy jak chcemy być mądrzejsi niż trener. A powiem szczerze, że bywały wątpliwości co do jego systemu treningów. Było ciężko się przestawić ale się opłacało. Pod opieką Pawła poprawiłam swój rekord życiowy na 5km i 21 km. Wiem, że przed nami jeszcze dużo pracy, ale wiem też, że dzięki mojemu zaufaniu do trenera oraz cierpliwością pobije jeszcze wiele rekordów i spełnię swoje marzenia.
To człowiek, któremu można zaufać i oddać swoje nogi w jego ręce:) Szczerze polecam.

Sprawdź moje postępy

Przed MRT Po MRT
5KM 24:26 23:38
PÓŁMARATON 2:00:36 1:48:08

Marta Ciepła

Pasja Pawła do biegania widoczna jest w każdym zaprojektkwanym pod podopiecznego treningu. Dla mnie najwiekszym plusem współpracy z Pawłem jest mozliwość "indywidualnego toku studiów ;)" co pozwala mi trenować z każdego miejsca na ziemi pod okiem trenera.

Kamil Krowisz

Super podejście do zawodnika! Pełen profesjonalizm.
Polecam :)

Dariusz Antoniszyn

Dlaczego warto biegać? Dlaczego warto biegać z Pawłem?
Dobre samopoczucie i ogólne wzmocnienie organizmu. Poza tym to czas spędzony w fajnym towarzystwie i wypełniony różnymi ciekawostkami z życia ludzi aktywnych. W znacznej mierze to zasługa Pawła – nietuzinkowego człowieka o miłym usposobieniu. Na trening z tak zarządzaną grupą chce się wyjść z domu i podejmować kolejne wyzwania. Paweł wie co robi. Warto go poznać.

Ewa Pewniak

Prawdziwa frajda z biegania zaczęła się w dniu, w którym przystąpiłam do jednej z wrocławskich grup biegowych. Tam też nabrałam ochoty na udział w zawodach. Po kilku startach w biegach na 5 i 10 km zakwitł pomysł udziału w półmaratonie i maratonie. I tak trafiłam do programu ITMZM 2015.
W grupie prowadzonej przez Pawła Matnera poznałam kolejnych fantastycznych ludzi, a wysoki poziom treningów sprawił, że poprawiałam swoje wyniki z tygodnia na tydzień. Paweł od samego początku uczył nas przede wszystkim cierpliwości w oczekiwaniu na wyniki. Bardzo stawiał na technikę biegową i prawidłowy przebieg treningu i to było to, co przekonało mnie do regularnego udziału w jego zajęciach. Rozgrzewka i rozciąganie to części, bez których nie wyobrażam już sobie biegania. :) Paweł potrafił przekonać nas do nich i wytłumaczył, jak bardzo istotne są prawidłowo wykonane oba stałe fragmenty treningu. Mimo dyscypliny, na zajęciach unosiła się atmosfera przyjaźni, a humor dopisywał każdemu. Paweł potrafił dopasować każdą cześć treningu do konkretnej osoby, biorąc pod uwagę udziały w zawodach, kontuzje i przerwy w bieganiu. Jego opieka i prowadzenie przez cały okres przygotowawczy do maratonu nie kończyła się tylko na planowych zajęciach w parku. Paweł służył nam radą dietetyczną, podpowiadał jak korzystać z odnowy biologicznej, zalecał precyzyjne ćwiczenia w czasie drobnych kontuzji i dolegliwość ruchowych.
Według mnie jest to gość, który mimo młodego wieku, potrafił połączyć w jednej osobie wiedzę z doświadczeniem, dyscyplinę z humorem, pracę z zabawą. Widać, że robi to z pasją i daje z siebie więcej, niż można się spodziewać. :D
PAWEŁ, NIE ZMIENIAJ SIĘ!

Agata Monasterska

Biegam od roku, a przygodę z tym sportem zaczynałam, biegając indywidualnie. Przynosi mi to mnóstwo satysfakcji i w znacznym stopniu przyczyniło się do poprawy mojej kondycji fizycznej. Od marca 2015 roku miałam przyjemność trenować pod okiem Pawła w ramach programu ITMZM Park Grabiszyński. Treningi były zawsze skrupulatnie zaplanowane, dostosowane do potrzeb uczestników i prowadzone w bardzo profesjonalny sposób, przy czym często miały formę dobrej zabawy. Zawsze uczestniczyłam w nich z przyjemnością i nie mogłam doczekać się nastepnego. Często podpytywałam też Trenera o różne zagadnienia z tematyki sportowej, a ten zawsze chętnie dzielił się swoją imponująca wiedzą, zwłaszcza z dziedziny fizjoterapii. Na tle innych trenerów Pawła wyróżnia na pewno ogromne zaangażowanie i indywidualne podejście do każdej z trenowanych osób (podczas treningu często obserwował uczestników programu i prowadził 'rejestr' czasów itd. dla poszczególnych osób, co było bardzo pomocne np. przy określaniu tempa w biegach startowych). Gorąco polecam Pawła jako trenera zarówno tym, którzy dopiero zamierzają rozpocząć przygodę z bieganiem, jak i bardziej doświadczonym biegaczom.

Grzegorz Prigan

Szczytnicka Piątka - 8 marca 2015 (waga: 100kg, wzrost: 192cm)
z maratonem przebiegłem łącznie 1227km

META:
Maraton - 13 września 2015 (waga: 88kg)

WYNIKI:
Maraton (13.09.2015) - 4:22:51
Kontrolna 30 (09.08.2015) - 2:44:45
Półmaraton (20.06.2015) - 1:55:45
Szczytnicka Piątka 5km (08.03.2015) - 28:57

Zdzisław Florczak

Szanowni Państwo.
Tą drogą, pragnę zarekomendować Pana Pawła Matnera, trenera grupy średniozaawansowanej ITMZM 2015 (Park Grabiszyński), który jest osobą kompetentną i doświadczoną. Treningi przez niego prowadzone były urozmaicone i dostosowane odpowiednio do umiejętności każdego uczestnika w/w programu. Osoba otwarta na potrzeby rozwoju fizycznego każdego z uczestników treningów. Podczas każdego z nich, atmosfera była zawsze miła i przyjazna, pomimo dużego wysiłku oraz intensywności ćwiczeń.
Będąc osobą starszą (63 lata) i aktywną zawodowo, dzięki treningom - „pod okiem” Pana Pawła Matnera, tryskam energią i zdrowiem. Wszystkim osobom, które czują potrzebę wzmocnienia swojego organizmu poprzez aktywność fizyczną polecam indywidualne i grupowe treningi właśnie z takim trenerem.

Życzę Panu Pawłowi Matnerowi - wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

Piotr Lemański

Gdy po raz pierwszy założyłem buty biegowe i wyszedłem pokonać swoje pierwsze kilometry, nie sądziłem, że droga, którą przebędę doprowadzi mnie do miejsca, osób oraz stanu umysłu, w którym znajduję się teraz.

Na początku był to tylko sposób, by zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Bardzo szybko zrozumiałem jednak, że oprócz znikającej wagi, bieganie daje mi coś jeszcze...

Pokonywanie kolejnych kilometrów, walka z własnymi słabościami i niedoskonałościami sprawiły, że problemy związane z codziennym życiem znikały, a ich miejsce zastępowała wiara, siła, radość i pewność siebie. Nagle okazało się, że bieganie stało się nieodłączną częścią mojego życia, stanem mojego umysłu, moją pasją.

To wszystko nie byłoby jednak możliwe gdyby nie ludzie, których napotkałem na swoich biegowych ścieżkach. Bez osób, które pozwoliły mi spojrzeć na ten sport w szerszej perspektywie... bez osób takich jak mój trener PAWEŁ MATNER.

Los szczęśliwie pokierował mnie do grupy biegowej prowadzonej przez Pawła. Jego doświadczenie, wiedza oraz przede wszystkim oddanie pozwoliły wznieść moje "amatorskie truchtanie" na wyższy biegowy poziom. Dopiero pod wodzą Pawła zrozumiałem jak mało wiem o wszystkim co jest związane z tym sportem i jak wiele jeszcze muszę się nauczyć, aby pobijać kolejne rekordy. Współpraca z Pawłem Matnerem szybko podwoiła moje umiejętności, formę oraz osiągi, a litry potu wylane na treningu sprawiły, że mentalnie z amatora stałem się sportowcem.

Każdy kto pragnie rozwijać swoje biegowe umiejętności, zdobywać wiedzę oraz spełniać sportowe marzenia, powinien dołączyć do grupy MATNER RUNNING TEAM - do ludzi, których łączy jedna wspólna pasja jaką jest BIEGANIE. Do zobaczenia na treningu! :)

Monika Sabat

Z Pawłem miałam przyjemność trenować od marca 2015 do dziś. Musze przyznać, ze to mój pierwszy prawdziwy trener (do tej pory ćwiczyłam, przygotowywałam się do biegów sama) i nie mogłam trafić lepiej. To co cenię u niego najbardziej to:

- rzetelność w prowadzeniu treningów (choćby nie wiadomo jak nam się nie chciało, to rozgrzewka i porządne rozciąganie było zawsze
- dopasowanie treningów pod umiejętności i kondycje poszczególnych zawodników
- dbałość o dokładne wykonanie treningów przez wszystkich i zwracanie uwagi na szczegóły, korygowanie postaw w trakcie wykonywania ćwiczeń
- dostępność- pod telefonem, mailem, na facebooku, szybkie odpowiedzi na pytania, porady

Dodatkowo Paweł posiada szeroka bazę kontaktów- potrzebujesz fizjoterapeuty? Dietetyka? Chcesz kupić nowe buty? Paweł ma właściwy numer telefonu :) Po pół roku prawdziwych i rzetelnych treningów widzę ogromny postęp we wzroście kondycji fizycznej co odbija się na osiąganych wynikach sportowych. Polecam wszystkim współpracę z Pawłem.

Wojciech Stachańczyk

Co daje mi bieganie?

Wolność, radość, przebywanie z naturą, niezależność, czas na rozmowę ze sobą. Możliwość rozwiązania problemów służbowych i prywatnych. Możliwość poznania nowych fajnych ludzi którzy są pozytywnie zakręceni na punkcie biegania. Możliwość poznania nowych miejsc. Nie musze odmawiać sobie jedzenia na które mam ochotę (oczywiście w umiarze). Zrzucenie wagi ze 105 kg na 93 kg i lecę w dół .

CHĘĆ ŻYCIA!!!

Dlaczego warto trenować z Pawłem?

Paweł Matner - Trenejro
Posiada wiedzę opartą na swoim doświadczeniu, którą dobrze przekazuje. Podchodzi indywidualnie do każdego podopiecznego choć ma dużą liczbę osób pod sobą. Służy pomocą trenerską nie tylko na treningach ale również poza nim kiedy trzeba robić trening samemu. Po treningach z nim widać duże postępy w treningach.

Wspiera w walce z niemocą biegacza (kiedy się zastanawiasz czy nadal warto) – WARTO! Pomaga osiągnąć marzenia i cele. Trenejro jest fajnym gościem pozytywnie zakręconym na punkcie biegania jak ja.

Sebastian Zieliński

Biegam od półtora roku, przede wszystkim dla zachowania zdrowia oraz dla czystej przyjemności ruchu. Wybrałem trenowanie pod okiem Pawła Matnera, bo bardzo zależało mi na kimś, komu będę mógł zaufać, że pod jego okiem poprawię swoje możliwości biegowe, uniknę kontuzji i będę mógł czerpać przyjemność ze startów. Muszę przyznać, że rozgrzewki i rozciągania Paweł prowadził wzorcowo, a na tym elemencie bardzo mi zależało. Oczywiście same treningi biegowe były dopasowane do poziomu wytrenowania biegaczy oraz do startów w jakich zamierzaliśmy brać udział. Przez około pół roku treningów pod okiem Pawła życiówki na wszystkich dystansach zostały pobite, a co ważniejsze bieganie nie przestało mnie cieszyć. Bardzo miłym akcentem było to, że Paweł w swoim prywatnym czasie pojawiał się na naszych biegach, doradzał i dopingował na trasie. Prywatnie to bardzo miły, kontaktowy i otwarty młody człowiek.
Z czystym sumieniem mogę polecić treningi pod jego okiem.

Klaudia Konikowska

Dlaczego warto trenować z Pawłem? Ponieważ bieganie to jego pasja i zaraża nią swoich podopiecznych. W jego treningach czuć zaangażowanie i dużo pozytywnej energii. Trener Paweł dba o porządną rozgrzewkę przed treningiem i odpowiednie rozciąganie po biegu. Pomimo pracy z liczną grupą osób potrafi tak dopasować trening, aby był odpowiednio dobrany do możliwości każdego biegacza. Trening z Pawłem to ciągłe doskonalenie swojej sprawności i możliwości biegowych ;) Zdecydowanie polecam :)