TRENER PERSONALNY WROCŁAW – TECHNIKA BIEGANIA

TRENER PERSONALNY WROCŁAW – TECHNIKA BIEGANIA

Personalne treningi biegowe we Wrocławiu – to nic innego jak indywidualny trening biegania pod okiem Trenera Biegania Pawła Matnera, który łączy bieganie, fizjoterapię i trening funkcjonalny. W środowisku biegowym mówi się na niego „Pan Rozgrzewka” , bo daje dużo różnych ćwiczeń. Popracujemy nad techniką biegu, budową jednostki treningowej, rehablitacją i powrocie po kontuzjach, siłą biegową a nawet treningiem tempowym ???

UMÓW SIĘ TERAZ NA TRENING PERSONALNY WE WROCŁAWIU

IM POMOGŁEM – BÓL STOPY, KONTUZJE PLECÓW, BÓLE BIODER I INNE KONTUZJE BIEGACZA

Masz KONTUZJĘ? Coś Cię boli ? To zapraszam na zajęcia do mnie – treningi indywidualne/ rehabilitację/trening medyczny – jak zwał, tak zwał. Czasem na jednych zajęciach nie przebiegniesz nawet 100m, a ja przez godzinę  będę „miział” Cię po stopie. UWAGA! – lubię beznadziejne przypadki. Bardzo bym chciał, abym był pierwszą deską ratunku biegaczy w walce z kontuzjami, a nie ostatnią.

TRENUJĘ JUŻ ROK U MATNERA I JEST TO PIERWSZY ROK BIEGANIA BEZ BÓLU – HISTORIA PRZEMKA

Równo rok temu trafił pod moje skrzydła Przemek. Biegacz, jak to biegacz – z licznymi niedociągnięciami, ale przede wszystkim pasmem kontuzji. Przemek męczył się z powracającymi bólami ścięgna Achillesa i stopy. Podczas pierwszego treningu, na którym przeprowadzona została analiza techniki biegu, kilka testów funkcjonalnych i dobór butów – hipoteza była jedna – „Będzie dużo ćwiczeń, mało biegania”. Cel był jeden – ogarnąć stopy i łydki Przemka. Do zespołu współpracy została włączona również fizjoterapeutka i osteopatka – Magdalena Hiller (tutaj umówisz się na wizytę do Magdy), z którą jestem w stałym kontakcie. Dzięki temu biegacz jest „oglądany z każdej strony”.

ROK BIEGANIA BEZ KONTUZJI I Z POPRAWĄ WYNIKÓW

Równo 365 dni biegania bez bólu i kontuzji, a do tego z wynikami, które nie były celem naszej współpracy treningowej. Podczas treningów, główny nacisk kładziony był na:

    • poprawę mobilności stawu skokowego,
    • elastyczności i siły ekscentrycznej ścięgna Achillesa
    • kontrolę miednicy (synergia zginaczy i prostowników biodra)
  • Oczywistym jest również – prawidłowe budowanie jednostki treningowej i procesu treningowego oraz regeneracja.

JAK WSPÓŁPRACĘ OPISUJE PRZEMEK?

Recenzja z dnia 26 październik 2019:

Poproszenie Pawła o współpracę było drugą najlepszą sportową decyzją jaką podjąłem (zaraz obok pomysłu by pierwszy raz spróbować pobiegać). Od 2016 roku walczyłem z kontuzjami (głównie rozcięgno). Wszystkie próby poradzenia sobie z dolegliwościami kończyły się kolejnymi problemami. Doszedłem do wniosku, że pozostała już tylko próba współpracy z profesjonalistą. Postanowiłem wysłać zapytanie do Pawła. Stwierdziłem, że trener będący mgr fizjoterapii, podkreślający że trening ma być przede wszystkim zdrowy może dać szansę na pełny powrót do ulubionej aktywnosci. To był strzał w dziesiątkę. Całkowicie zaufałem Pawłowi i staram się sumiennie realizować plany. Efekty przyszły bardzo szybko. Męczyłem się ponad 2 lata podczas, gdy Pawłowi wystarczyło kilka tygodni by pozbyć się problemów i przejść do fazy budowania formy i planowania startów.

Paweł potrafi znakomicie pracować z ludźmi. Zdecydowanie nie ogranicza się do układania planów. Dba o to by zawodnik rozumiał cel konkretnych jednostek i samego treningu. Ma dużą wiedzę, którą się dzieli z każdym kto tylko chce słuchać (co zresztą widać na jego kanałach społecznościowych). Jest otwarty i bezpośredni.

Cenna jest także elastyczność form współpracy. Każdy może znaleźć najbardziej dopasowaną do siebie (trening w grupie, indywidualny czy tylko plan online). W moim przypadku ze względu na zmienny kalendarz jest to trening indywidualny, gdzie na spotkania umawiamy się w dogodnych terminach i porach.

Trenujemy 5 miesięcy i mam nadzieję, że to dopiero początek a współpraca będzie długa i owocna 

UMÓW SIĘ TERAZ NA TRENING PERSONALNY WE WROCŁAWIU

KTO PROWADZI TRENINGI PERSONALNE BIEGANIA WE WROCŁAWIU

Treningi biegowe we Wrocławiu prowadzone są przez Pawła Matnera (tutaj sprawdzisz moje kwalifikacje i ukończone kursy). Jestem mgr Fizjoterapii, trenerem biegania, trenerem przygotowania motorycznego, biegaczem długodystansowym z bogatym doświadczeniem i medalistą Mistrzostw Polski. Moje wykształcenie razem z doświadczeniem i pasją przekładają się na zdrowy trening, bieganie bez kontuzji oraz maraton bez „ściany”. A wszystko to z uśmiechem na twarzy. Jestem również autorem dwóch książek w wersji e-booka – „7 NAJWAŻNIEJSZYCH ĆWICZEŃ ROZCIĄGAJĄCYCH DLA BIEGACZA” oraz ” KONTUZJE BIEGACZA”. Trenuję biegaczy od 2012 roku.

GDZIE I KIEDY ODBYWAJĄ SIĘ TRENINGI PERSONALNE TECHNIKI BIEGANIA WE WROCŁAWIU

Personalne treningi biegowe odbywają się we Wrocławiu na Stadionie Olimpijskim – bieżnia lekkoatletyczna oraz na stadionie przy ulicy Sztabowej. Dzień i godzina ustalana jest indywidualnie z osobą zainteresowaną. W grę wchodzą nawet godziny 6:00, choć zimą ciężko jest wstać 😉

UMÓW SIĘ TERAZ NA TRENING PERSONALNY WE WROCŁAWIU

STOPIEŃ ZAAWANSOWANIA – CZY SOBIE PORADZĘ

Treningi personalne we Wrocławiu pod okiem Trenera Biegania Pawła Matnera przeznaczone są dla biegaczy na każdym poziomie zaawansowania. Zarówno jeśli zaczynasz biegać i nie przebiegłeś nigdy 5km, jak i dla osób, które biegają nawet biegi ultra. Technika biegu jest bardzo ważnym czynnikiem warunkującym jakość i ekonomię biegu (co przekłada się bezpośrednio na wyniki) oraz oczywiste – minimalizowanie ryzyka kontuzji biegacza. A może masz ścianę na maratonie i nie wiesz jak sobie z tym poradzić? To również jest kwestia techniki biegu – zbyt szybkie wyczerpanie zasobów energetycznych na skutek „wycieków” energii, aby utrzymać sylwetkę ” w pionie”.

UMÓW SIĘ TERAZ NA TRENING PERSONALNY WE WROCŁAWIU

TRENER BIEGANIA – autor z książką w wersji e-booka w Empiku

KONTUZJE BIEGACZA – czyli moja druga książka o bieganiu w wersji e-booka trafiła do sklepu Empik, który chyba wszyscy znają. Książka o bieganiu, która łączy bieganie, trening, fizjoterapię i przede wszystkim leczenie i profilaktykę kontuzji w bieganiu. Aktualnie piszę obszerną książkę o bieganiu w wersji papierowej.

JAK BIEGAĆ PO 40-TCE I ZŁAMAĆ 40 MINUT PO PIERWSZYM MIESIĄCU TRENINGÓW U MATNERA? HISTORIA BARTKA.

Jak to się stało, że Bartek już po pierwszym miesiącu treningów u Matnera zrealizował swój cel biegowy? Jak biegać po 40-tce prowadząc swoją firmę? Co się stanie kiedy dołączysz do treningów biegania pod okiem Trenera Matnera? Jakie treningi robił Bartek, że pobiegł tak dobrze?

UMÓW SIĘ TERAZ NA TRENING PERSONALNY WE WROCŁAWIU

UMÓW SIĘ TERAZ NA TRENING PERSONALNY WE WROCŁAWIU

Grupa Biegowa we Wrocławiu – treningi (kliknij tutaj)
Moja książka w EMPIKU!!! (kliknij tutaj)

Postępy i rekordy moich biegaczy (kliknij tutaj)
Interwały jak je wykonać? (kliknij tutaj)
SUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ NA YOUTUBE (kliknij tutaj)

Ze sportowym pozdrowieniem,