REGENERACJA, KTÓRA ROBI SIĘ SAMA

REGENERACJA: Skuteczne Rozwiązanie mistrzów stosowane również w medycynie

Co jest ważniejsze od treningu? Wiadomo –Regeneracja! A jak dobrze wiemy, ta część jest przez biegaczy niestety często  pomijana ze względu na brak czasu…
Na szczęście istnieje pewien sposób na skuteczną regenerację, która robi się sama, podczas gdy Ty możesz czytać książkę lub pracować na laptopie. Pozwól, że zdradzę Ci ten sposób… 🙂

NASZE DRUGIE SERCE

W fizjologii mówi się, że łydka jest naszym drugim „sercem”. Dlaczego? Praca mięśni łydki to nic innego jak pompa mięśniowa. Poprzez kompresję mięśni na naczynia krwionośne i limfatyczne krew żylna i limfa są wypychane w górę przeciwko sile grawitacji. Można to porównać do pracy serca, które kurcząc się i rozkurczając wpompowuje krew do naszych mięśni pod ciśnieniem.

ZASTOSOWANIE KOMPRESJOTERAPII

Jedną z najskuteczniejszych metod usprawniania powrotu krwi żylnej i limfy jest właśnie kompresjoterapia. Jest ona stosowana zarówno w sporcie, jak i w medycynie jako standardowa procedura lecznicza przy obrzękach limfatycznych np. po mastektomii. Kompresjoterapia znana jest już od wielu lat, ale dopiero od niedawna pojawia się ona na porządku dziennym zwłaszcza wśród sportowców.

CARE PUMP MOVE8

Przez ostatnie 4 miesiące miałem okazję przetestować z moją Anitą aparat do kompresjoterapii (drenażu limfatycznego) marki CarePump.
Sprzęt CarePump MOVE8 jest przenośny, cichy i łatwy do podłączenia. Aparat dysponuje 5 różnymi programami pracy i obsługuje aż 8-komorowe mankiety, dzięki czemu ucisk jest mocny, przez co zabieg regeneracyjny wykonywany przy jego pomocy jest naprawdę efektywny.
Dzięki akumulatorowemu zasilaniu mogliśmy używać go (po wcześniejszym naładowaniu) praktycznie wszędzie, nawet w podróży na maraton 🙂

DLA KOGO?

Drenaż limfatyczny to swoisty masaż, który usprawnia regenerację nóg po treningu, przyspiesza powrót do sprawności po kontuzji czy chociażby przynosi ulgę dla zmęczonych nóg po długim staniu, czy podróży.
Polecam go wszystkim, którzy chcą poprawić krążenie żylne i limfatyczne w obrębie kończyn dolnych, a dodatkowo ujędrnić i uelastycznić skórę nóg.
Efekty kompresjoterapii zauważalne są od razu.
Ciekawostka dla biegaczy: zabieg przy pomocy takiego aparatu może zastąpić rolowanie! 

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniem do używania sprzętu do drenażu limfatycznego jest ciąża, zaburzenia czucia, zmiany skórne, nadciśnienie, rozrusznik serca, gorączka, niewydolność nerek, metal w tkankach.

KOD RABATOWY

Na kod „matner12” otrzymasz 12% zniżki do wykorzystania na zakup sprzętu marki CarePump. Link do sklepu internetowego CarePump znajdziesz poniżej:

⭐⭐⭐⭐⭐ SKLEP CARE PUMP⭐⭐⭐⭐⭐

Ze sportowym pozdrowieniem,