RÓB ŻYCIÓWKĘ NA KAŻDYM TRENINGU

BIEGAJ REKORDY

Pewnie nie raz słyszałeś już, że na treningach trzeba biegać wolno, aby potem na zawodach biegać szybko. Czy faktycznie tak jest?
Przeczytaj ten artykuł i przekonaj się sam! 🙂

1. PRZESTAŃ SIĘ KATOWAĆ

Wiele biegaczy trenuje niewspółmiernie do rezultatów, jakie osiągają na zawodach. Trenując bardzo intensywnie i robiąc duży kilometraż nie robią progresu, a często nawet się cofają ze swoją formą. I wtedy pojawia się pytanie: Czy można byłoby osiągnąć takie same lub nawet lepsze wyniki biegowe nie katując się na treningach i biegając spokojniej? Zdecydowanie tak, ale najpierw należy zrozumieć pojęcie obciążenia treningowego.

2. OBCIĄŻENIE TRENINGOWE

Na obciążenie treningowe składa się objętość oraz intensywność treningowa. Na zmęczenie naszego organizmu wpływa zarówno objętość jak i nawet niska intensywność treningowa, dlatego nasz organizm potrzebuje regeneracji nawet po spokojnym i krótkim wysiłku.
W rozpisywaniu planów treningowych warto wziąć pod uwagę fakt, że jedni lepiej znoszą dużą objętość, a inni lepiej reagują na dużą intensywność, ale małą objętość. Z własnych obserwacji wiem, że w wielu przypadkach wystarczy zmniejszyć obciążenia treningowe, by poprawić biegowe wyniki.

3. ZMIEŃ SWOJE PODEJŚCIE

Zacznij od mniejszej ilości kilometrów i od mniejszej intensywności. Na początek skup się przede wszystkim na ćwiczeniach, które poprawią Twoją ruchomość, stabilność i siłę. Pamiętaj, że brak zmęczenia na treningu wcale nie oznacza, że był on nieefektywny! Spokojne bieganie pomoże Twojemu organizmowi stopniowo adaptować się do narastających obciążeń treningowych, dzięki czemu ryzyko przeciążeń i kontuzji jest zdecydowanie zminimalizowane.

Jeśli chciałbyś odmienić swoje bieganie, wyjść z kontuzji, poprawić swoje wyniki, popracować nad swoim krokiem biegowym, bądź po prostu w zdrowiu przygotować się do jakiegoś biegu, odezwij się do mnie przez formularz kontaktowy klikając w przycisk poniżej. Do usłyszenia!

⭐ CHCĘ PLAN TRENINGOWY ⭐

Ze sportowym pozdrowieniem,